...nebo nám zavolejte na 776 048 467
  Kontaktujte nás
  Sledujte nás
  Hygge: pohoda ve vašem domově

  Hygge: pohoda ve vašem domově

  Už vás nebaví neustálý shon všedního dne? Toužíte po pocitu klidu a míru? Nehledejte nic jiného než dánský koncept hygge. Tento trend životního stylu, vyslovovaný „hoo-ga“, přináší do života pohodu. Hygge znamená zpomalit, užívat si maličkosti a vychutnat si život v daném okamžiku.

  Hygge design se vyznačuje použitím přírodních materiálů, teplých barev, měkkého osvětlení a příjemných textur. Podporuje integraci přírody do interiéru, využívá rostliny, přírodní vlákna a organické tvary. Hlavní materiály pro nábytek a dekorace jsou dřevo a kámen, ty dodávají interiéru teplo a texturu odkazující na přírodu.

  5 prvků, které udělají vaši domácnost „hygge“:

  • Jemné textilie

  Dekorujte interiér dekami, polštáři, koberečky a závěsy, mají pro hygge zásadní význam. Hygge využívá přírodní materiály jako vlna, bavlna, len a kožešina, barevně se orientují na zemité tóny jako teplá bílá či hnědá, jemná šedá a tlumená zelená. Pokud zvolíme vzor, musí být jednoduchý jako např. pruh, kostka nebo jemný geometrický vzor.

  • Neutrální barvy

  Pokud jde o barvy, hygge design upřednostňuje teplé a neutrální tóny. Myslete na útulné hnědé, jemné šedé a teplé bílé. Tyto barvy vytvářejí klidné a uklidňující prostředí, které podporuje relaxaci. Vyhněte se drsným a jasným barvám, které mohou narušit útulnou atmosféru.

  Barevná kombinace interiéru ve stylu Hygge. Použití záclon, závěsů, tapety, koberce a plédy.

  Správné osvětlení je klíčový element hygge interiéru. Můžete použít typy osvětlení jako řetězová světýlka, svíčky, papírové lucerny nebo himalájské solné lampy,  které nejen že vyzařují teplou a uklidňující záři, ale mají četné zdravotní výhody.

  Hygge je o atmosféře, nostalgii a o vzpomínkách, které ve vás vzbudí dobrou náladu. Doplňte atmosféru domova o příjemnou vůni, využijte k tomu vonné svíčky, esenciální oleje nebo aroma tyčinky. Vůně zde nemají žádnou hranici, správná je každá, která ve vás vyvolá pozitivní emoci. 

  • Čtecí koutek

  Četba je pevnou součástí hygge kultury, najděte doma klidné místo s dobrým světlem, přidejte sem pohodlné křeslo s měkkými polštáři a odkládacím stolkem na kávu nebo knihu. 

  Barevná kombinace interiéru ve stylu Hygge. Použití záclon, závěsů, tapety, koberce a plédy.

  Hygge je především o klidu a pohodě, tvořte prostor tak, aby vám samotná činnost dělala radost, postupně. Můžete začít tím, že doma uklidíte a zbavíte se všeho, co vám zbytečně zabírá místo.

  Nejste si jisti, jakou barevnou kombinaci použít právě pro váš prostor? Neváhejte nás kontaktovat s společně s našimi designéry najdeme ideální řešení na míru pro vás!

  Domluvte si termín návštěvy

  Autor: DIAMOND DESIGN