...nebo nám zavolejte na 776 048 467
  Kontaktujte nás
  Sledujte nás
  Výstava textilu Heimtextil: Trendy roku 2024

  Výstava textilu Heimtextil: Trendy roku 2024

  Pokud jste nadšenci do textilu a tapet, pak by měla být výstava textilu Heimtextil ve Frankfurtu rozhodně na vašem bucket listu! Tato proslulá expozice, která se každoročně koná v německém Frankfurtu a je rájem pro ty, kteří oceňují umění a řemeslo textilního průmyslu. Najdete zde velmi známá jména výrobců jako Gerster, Margo, Edmund Bell, Moral nebo IFI. Výstava jako taková je etalon pro trendy v barvách a materiálech a je zdrojem inspirace jak pro interiérový design, tak i pro design ve výstavnictví a prezentaci.

  Výstava textilu Heimtextil se nesla v duchu minimalismu a zemitých tónů, které ale pozvolna ustupují postmodernější náladě a odvážnějším barvám. Výstavě dominovala broskvová barva Peach Fuzz v kombinaci s dalšími barvami pro rok 2024 jako jsou:

  Co se týče materiálů, s rostoucím povědomím o dopadu našich voleb na životní prostředí získává dominantní postavení udržitelný bytový textil. V roce 2024 můžeme očekávat prudký nárůst používání organických, recyklovaných a biologicky rozložitelných materiálů. Látky vyrobené z bambusu, konopí, lnu a organické bavlny budou velmi žádané!

  Příroda byla vždy významným zdrojem inspirace pro designéry a rok 2024 není jiný. Letos uvidíme příliv vzorů inspirovaných přírodou, jako jsou květinové potisky, botanické motivy a dokonce i krajiny. Trend textur se bude soustředit na hmatový zážitek, od masivních úpletů po textilní vazby. Ať už se rozhodnete pro útulnou přikrývku nebo závěs, texturované látky jsou spolehlivým způsobem, jak udělat trvalý dojem.

  Ve stejném stylu se bude odvíjet i trend tapet – reliéfní vzory a spojení s přírodou. Vychutnejte si krásu venku tím, že do svých obytných prostor vnesete prvky svěží zeleně a kvetoucích květin. V kurzu budou i nadále oblíbenými volbami geometrické vzory a abstraktní motivy, které dodají každé místnosti nádech modernosti a sofistikovanosti. Experimentujte s výraznými barevnými paletami a kovovými akcenty, abyste vytvořili výrazný vizuální dojem.

  Autor: DIAMOND DESIGN