...nebo nám zavolejte na 776 048 467
  Kontaktujte nás
  Sledujte nás
  Školení Renson v Belgii

  Školení Renson v Belgii

  Přichází čas přesouvání aktivit do venkovního prostředí. Čas zvelebování zahrad a teras a následného relaxu v jejich středu. A my jsme připraveni. Sluneční paprsky zesílý svoji intenzitu a za pár měsíců začne být jejich působení v interiéru mnohdy až nepříjemné. Zvláště během pracovního dne v kanceláři. My v DIAMOND DESIGN jsme připraveni tyto obtíže vyřešit. Stavební práce se rozeběhly na plné obrátky a mnohé velkorysé stavitelské projekty si žádají unikátní řešení stínění. My jsme na tyto výzvy připraveni. V minulém měsíci se naši projektoví manažeři a specialisté zúčastnili týdenního školení v belgické společnosti RENSON, jedničce v oblasti stínicí techniky. Měli možnost seznámit se s realizací modulové pergoly CAMARGUE.

  Kolegové si osvojili montáž pergoly včetně veškerých bočních stínicích prvků a doplňků. Osvojili si sestavení této pergoly se slunci a voděodolnou střešní konstrukcí, včetně různých zabudovaných bočních elementů. Měli možnost konzultovat se specialisty společnosti RENSON konkrétní složité případy, způsoby řešení detailů a veškeré další aspekty montáže pergol. Představena jim byla absolutní novinka, skvost mezi pergolami – modulární, zcela uzavíratelná pergola s otočnými lamelami, které lze v tomto případě dokonce stáhnout k jedné straně – PERGOLA SKYE.

  Další zajímavostí byla prezentace a aktivní montáž dvou novinek v oblasti screenů, stínicích systémů PANOVISTA A SLIDEFIX. Systém PANOVISTA je určený pro rohová okna v designu „sklo na sklo“, kde by rohová vodící lišta kazila výsledný efekt. Obě části rohového screenu jsou poháněny jedním motorem a pohybují se současně. Box i vodící lišty jsou neviditelně včleněny do celkového vzezření budovy. Systém horizontálně posuvné rolety SLIDEFIX je ideálním řešením pro rozměrné skleněné plochy, posuvná okna a prosklené rohy. Rovněž v tomto případě jsou box i vodící lišty lidskému oku skryty. Stejně tak je tomu se spodní vodící lištou, do níž je elegantně zakomponovaný odtokový systém.

  Velký důraz byl při školení kladen na SLUNOLAMY, konstrukčně náročné venkovní stínicí systémy určené převážně pro komerční využití. Slunolamy zamezují přehřívání vnitřního prostoru budov. Zastavují sluneční paprsky ještě před jejich kontaktem s prosklenými plochami budovy, a zároveň zachovávají vizuální kontakt s okolím. Kolegové se zúčastnili praktických ukázek realizací těchto systémů, včetně zaměření, řešení rohových partií, kotvení do fasády, řešení tepelných mostů apod.

  Autor: kudlacek