...nebo nám zavolejte na 776 048 467
  Kontaktujte nás
  Sledujte nás
  Jak na akustiku v místnosti

  Jak na akustiku v místnosti

  Máte pocit, že se ve vaší místnosti nepříjemně šíří zvuk, je zde ozvěna či potřebujete zamezit unikání zvuku z místnosti? Pak můžete využít akustických vlastností látek a tapet, které jsou k tomuto účelu určeny. Zvuk je složený z molekul vzduchu, které jsou v pohybu. Přítomnost akustických látek či tapet způsobuje, že se pohyb molekul vzduchu snižuje.

  Dochází k tomu nárazem na překážku, která má speciální úpravu či strukturu pro tlumení tohoto pohybu. Hodnota tlumení je měřitelná pomocí koeficientu akustické absorpce – αw (Alpha W). Stupnice měření je v rozmezí 0 – 1 přičemž čím vyšší číslo, tím lepší pohlcení zvuku. Hledejte tyto hodnoty při vašem výběru. Tabulka akustických rozmezí ve fotogalerii.

  Akustika se dá řešit např. závěsy či tapetami.

  Akustické závěsy jsou převážně poměrně velké gramáže (od 300 do 700 g/m2), případně se skládají z několika vrstev slabších materiálů. Díky tomu jsou schopné pohltit nebo alespoň dostatečně “rozbít” zvuk, který je příčinou problémů. Jsou ale k dispozici také průsvitné lehké látky – záclony, vhodné do všech interiérů od obývacích pokojů až po velké konferenční sály. Přestože jsou velice tenké, dosahují vysokých hodnot Alpha W – 0,5 – 0,6. Mezi jedny z výrobců patří například firma VESCOM. Na našich showroomech vám rádi tyto produkty představíme.

  Akustické tapety jsou speciální tapety navržené tak, aby dostatečně snížily zvukové odrazy v obytných místnostech, hotelových halách, školkách, kinech, restauracích, konferenčních sálech, atd. Tapeta je složena z několika speciálních vrstev, které rozkládají zvuk. Najdete u nás např. tapety od Arte, Texdecor nebo Vescom.

  Autor: Aneta Ekslerová